19 lipca, 2024
male wnetrza

Dziś kuchnia to miejsce równie bogatego życia towarzyskiego jak w salonie. Dotyczy to tak dużych kuchni, jak i małych, które przy odpowiednim rozplanowaniu zamienią się w serce domu. Aby to zrobić, dobrze jest wydzielić kuchenny aneks systemem szklanych ścianek i drzwi przesuwnych.

To rozwiązanie zapewni dostęp światła, a jednocześnie ograniczy rozchodzenie się zapachów i hałasu. A w jaki sposób zapanować nad bałaganem? Sposobem na to jest ukrycie sprzętu kuchennego, akcesoriów i żywności za przesuwanymi lub składanymi drzwiami. Ich fronty z łatwością można dopasować do aranżacji wnętrza. –  Do wyboru mamy różnego rodzaju dekory drewna, wiernie odtwarzające rysunek i teksturę słojów. Zawsze sprawdzi się szkło lakierowane w wybranym kolorze w połysku lub macie. A bardzo ciekawy efekt da cienka warstwa betonu na frontach – komentuje Aneta Świderska, projektantka Raumplus.

Przestrzeń do szaleństwa – inspiracje wnętrzarskie do pokoików dziecięcych

Aranżacja pokoju dziecięcego to nie problem, jeśli wykorzystamy całą wysokość pomieszczenia. Dzieci uwielbiają łóżka piętrowe i miejsca do spania na antresoli. Natomiast przestrzeń pod spodem można wykorzystać na biurko, kącik do czytania i zabawy czy dodatkowe łóżko. W tym miejscu można również zorganizować dużą szafę. Dzięki czemu ubrania, zabawki czy książki ukryjemy za przesuwanymi drzwiami. Fronty mogą być pokryte farbą tablicową, po której dziecko może rysować do woli.

Mała przestrzeń staje się duża – inspiracje wnętrzarskie dla małych mieszkań

W małych mieszkaniach szczególnie cenimy sobie porządek. Przede wszystkim dlatego, że daje on poczucie przestrzeni. Przy małym metrażu najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju schowki. Pod schodami, parapetami, we wnękach oraz w pobliżu drzwi i okien. Warto zachować ich jednolity styl, co umożliwi zamówienie tych rozwiązań u jednego producenta. – Nasze systemy drzwi oraz regałów zamawiane są na wymiar. Można nimi zabudować dowolne miejsce, w tym skosy, zagospodarować przestrzeń od podłogi do sufitu, a nawet stworzyć nowy poziom w pomieszczeniu – kontynuuje Aneta Świderska, projektantka Raumplus.

Miejsce na wszystko – pomysły na szafy i inspiracje na idealne przechowywanie

Szafy to jedne z największych mebli w domu. Ale nie zawsze łatwo jest znaleźć model, który wielkością pasuje do wnętrza i spełnia nasze oczekiwania pod względem wyglądu. Wybawieniem są meble w pełni spersonalizowane. – Raumplus jest specjalistą w dziedzinie systemów do przechowywania oraz drzwi. Regały marki mają aluminiową konstrukcję lub wykonane są z płyt. Doskonale pasują do nich nasze drzwi na bazie aluminiowej ramy.

Dodaj komentarz